Nasza ankieta

Kiedy pierwszy raz spróbowałeś/aś alkoholu?:

Podziękowania dla Darczyńców

Partnerzy

 

 

 

 

Program „POTRAFIĘ TO ZMIENIĆ” w nowej formule

Realizowany od 4 lat projekt POTRAFIĘ TO ZMIENIĆ, wkracza w kolejny etap. Dotychczasowe działania zostaną wzmocnione o spotkania warsztatowe majace na celu wspieranie oraz aktywizację kobiet w dokonywaniu pozytywnych zmian w swoim życiu.

WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO

Fundacja FIRST w ramach programu „POTRAFIĘ TO ZMIENIĆ” zaprasza na WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO.

Czy wiesz, co Cię ogranicza i przeszkadza w życiu?
Chcesz poznać swoje mocne strony, które mogą Ci pomóc w unikaniu pułapek życiowych?
Czy wiesz, jakie Twoje cechy mogą Cię rozwijać się?

Jeśli czujesz, że jesteś zagubiona, nic Ci nie wychodzi, nie umiesz podjąć żadnej sensownej decyzji, sama siebie nie rozumiesz…… te warsztaty są dla Ciebie!

WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA… a robi się to TAK!

Pod koniec października rusza ogólnopolska kampania społeczna WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA… a robi się to tak! poświęcona problemowi uzależnienia od komputera i Internetu wśród młodzieży.

 

Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji pod nazwą Wyloguj się do życia, która uświadamiała, że zagrożenie uzależnieniem od Internetu wśród młodzieży staje się istotnym problemem społecznym - wśród nastolatków CO DZIESIĄTY należy do grupy zagrożonych lub uzależnionych ( źródło: Fundacja Centrum Badania Opinii Publicznej, 2012).

W tym roku Ambasadorami kampanii zostali piłkarze Wojciech Szczęsny, Robert Lewandowski i muzycy z wytwórni Alkopoligamia, którzy wspólnie pokażą w jaki sposób można spędzać czas bez komputera.

Wesprzyj swoim 1% Fundację FIRST

 Zastanawiasz się nad przekazaniem 1% na cele dobroczynne?

 

Gorąco namawiamy wszystkich do wsparcia Fundacji FIRST przez przekazanie 1% swojego podatku za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT (KRS 0000340483)

Krótki przegląd zdarzeń

JAK ROZSTALIŚMY SIĘ Z ROKIEM 2013  

Ubiegły rok był dla nas czasem wytężonej pracy – zarówno przy projektach trwających już od pewnego czasu jak i zupełnie nowych. Było dużo emocji, zapału i wyzwań, trochę stresu, ogrom zadań do wykonania, ale też wiele satysfakcji z efektów. Obserwowanie, jak coś, co jeszcze przed chwilą było tylko pomysłem, staje się rzeczywistością zawsze wywołuje uśmiech, a nawet… dziką radość. A kiedy efekty przerastają początkowe oczekiwania, dostaje się prawdziwego „kopa do działania”!

Rozpoczynamy nowy rok

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku, życzymy wszystkim przyjaciołom Fundacji FIRST wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, wielu wzruszeń i uśmiechu. Dziękujemy, że nas wspieraliście i wspieracie – to dzięki Wam możemy działać, wierząc, że ma to sens.

Konferencja za nami

Konferencja inaugurująca projekt „Wyloguj się do życia” za nami.

Dziękujemy dziennikarzom za obecność, internautom za śledzenie transmisji online i wszystkim zaangażowanym za głosy wsparcia. Przypominamy, że nie namawiamy nikogo do rezygnacji z komputera i Internetu. Projekt nie ma też ambicji (ani takiej siły sprawczej), żeby zmienić rzeczywistość "w 5 minut", ale zainicjować zmianę – JAK NAJBARDZIEJ!!! – po to są kampanie społeczne.

Wystartował ogólnopolski projekt społeczny o uzależnieniu od sieci i komputera

 

Czy tak ciężko być sobą w dzisiejszych czasach? Czy naprawdę chcesz wyglądać jak te wszystkie idiotki w sieci? – pyta charyzmatyczny raper Wojtek Sokół Sosnowski w filmie inaugurującym projekt Wyloguj się do życia.

Na planie filmu "Wyloguj się do życia"

Zakończyły się nagrania do filmu powstającego w ramach projektu społecznego Wyloguj się do życia. Zdjęcia odbyły się w różnych lokalizacjach Warszawy, między innymi w szkole, skateparku czy na jednym z bielańskich osiedli.