Warsztaty: Internet w życiu młodzieży - 16 marca 2015r., Warszawa.


Debata na temat roli Internetu w życiu młodzieży z Wojciechem Eichelbergerem i Maciejem Budzichem w ramach kampanii „Wyloguj się do życia… a robi się to TAK!” już 16 marca w Warszawie.


 

Laureat tegorocznej nagrody Blog Dekady, raperzy i psychologowie spotkają się 16 marca o godz. 18 w siedzibie Agory na panelu dyskusyjnym połączonym z warsztatami na temat nadużywania przez młodych ludzi Internetu. Otwarte spotkanie organizuje Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Wyloguj się do życia… a robi się to TAK!”. Spotkanie będzie można zobaczyć w całej Polsce dzięki transmisji na Technologie.gazeta.pl.

 

Spotkanie jest adresowane do rodziców, opiekunów, pedagogów oraz młodzieży. To kolejna część kampanii pokazującej zagrożenie wynikające z nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z sieci wśród nastolatków. Równocześnie „Wyloguj się do życia… a robi się to TAK!”, zachęca do szukania sposobów na zachowanie równowagi, łączenia aktywność w życiu z atrakcjami dostarczanymi przez świat wirtualny. Bo problemem nie jest Internet, czy nowoczesne technologie, ale sposób w jaki z nich się korzysta.

 

Jak twórczo można korzystać z sieci opowie m.in Maciej Budzich, założyciel mediafun.pl, podczas pierwszej części warsztatów pt. „Szanse i możliwości jakie daje Internet”. Internet to oczywiście łatwy dostęp do informacji. Ułatwia zdobywanie wiedzy,  zmienia sposób informowania przez media. O swoich doświadczeniach z siecią będą mówili także zaproszeni muzycy, ambasadorzy kampanii – Stasiak i Ten Typ Mes. W drugiej części spotkania, o „Zagrożeniach związanych  z niekontrolowanym korzystaniem z sieci” opowiedzą psychologowie: Wojciech Eichelberger i Edward Orpik. W zapobieganiu uzależnieniom istotna jest rola relacji rodzinnych. Na koniec porozmawiają o tym „Kiedy pojawia się problem?”, czyli czym jest uzależnienie od Internetu, ile osób dotyka oraz o sposobach profilaktyki.

 

"Wyloguj się do życia… a robi się to TAK!”, to kontynuacja rozpoczętej w 2013 roku akcji pt. „Wyloguj się do życia”. Kampania skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów. Od początku na rzecz kampanii działają sportowcy światowego formatu jak Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny oraz raperzy Sokół, Ten Typ Mes, Stasiak, Pjus. Dlaczego akurat sportowcy i muzycy? Bo największą szansę konkurowania z atrakcjami w sieci ma sport i muzyka. Te dwie dziedziny życia są oceniane przez młodych ludzi jako wzbudzające najbardziej pozytywne emocje.

 

Debata odbędzie się 16 marca o godz. 18. Sala konferencyjna w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Oglądaj on-line na portalu Technologie.gazeta.pl lub Wylogujsie.org. 

 

Chcesz wziąć udział w spotkaniu napisz na warsztaty_warszawa@wylogujsie.org.

 

Więcej na www.wylogujsie.org, www.facebook.com/wyloguj.

 

Goście spotkania:

 

Maciej Budzich- laureat tegorocznej nagrody Blog Dekady, autor najpopularniejszego bloga o mediach, marketingu i Internecie (mediafun.pl). Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczości.

 

Wojciech Eichelberger- psycholog, psychoterapeuta, coach i trener, dyrektor programowy IPSI Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. Autor i współautor wielu popularnych książek z psychologii, antropologii i duchowości. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę z obszaru psychologii egzystencjalnej. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

 

Edward Orpik - psychoterapeuta, Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień, trener, superwizor, asystent rodzinny, wieloletni pracownik pomocy społecznej, członek wielu fundacji i stowarzyszeń, z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwent m.in. Studium Profilaktyki Uzależnień Towarzystwa Psychoprofilaktycznego, Studium Metod Psychokorekcyjnych Towarzystwa Psychoprofilaktycznego, Podyplomowego Kursu Psychoterapii atestowanego przez Polski Związek Psychiatryczny, Studium Psychoterapii i Treningu Psychologicznego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego.

 

Ten Typ Mes- warszawski raper, tekściarz, producent, felietonista T-Mobile Music i współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com.

 

Stasiak- warszawski raper, członek legendarnego składu 2cztery7. Tubalny głos, charyzma, poczucie humoru oraz dystans do siebie. To z tych powodów słuchacze uwielbiają jego rap.

 

Tatiana – Mindewicz Puacz– dyplomowana psychoterapeutka z nurtu tzw. integracyjnego. Certyfikowany coach ICC, dziennikarka, absolwentka UW. Od lat zajmuje się wspieraniem ludzi w realizacji celów. Pomaga radzić sobie z porządkowaniem spraw osobistych i zawodowych. Pracując jako coach nauczyła się, że jeśli mamy marzenia, to urzeczywistnienie ich jest kwestią czasu. Od klientów wymaga jedynie, żeby dali sobie szansę i uwierzyli, że TO jest w ich zasięgu.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Piotr Szmigielski, koordynator projektu, +48 507 093 507, p.szmigielski@tfc.com.pl

 

Więcej na: www.wylogujsie.org, www.facebook.com/wyloguj.

 

PARTNERZY PROGRAMU SPOŁECZNEGO

 

PARTNERZY SPOTKANIA

   

 

 

Projekt finansowany przez ministra zdrowia w ramach Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych