"Wyloguj się do życia": Sokół i Żulczyk namawiają młodzież do powrotu do rzeczywistości

 

Ruszyły nagrania do filmu powstającego w ramach projektu społecznego Wyloguj się do życia. To pierwsza ogólnopolska akcja na tak dużą skalę poruszająca temat uzależnienia od Internetu i komputera. Produkcja powstaje przy współpracy artystów i prestiżowych partnerów. Zdjęcia z udziałem rapera Sokoła potrwają do 9 września w różnych lokalizacjach Warszawy.

 

W pierwszym etapie projektu Wyloguj się do życia, skierowanym do jednej z najbardziej zagrożonych uzależnieniem od komputera grup – uczniów gimnazjów, powstanie film edukacyjny, który trafi do szkół w całej Polsce. Jego skrócona wersja (trailer) będzie dostępna w Internecie. Film ma być bazą do przeprowadzenia lekcji wychowawczej na temat uzależnienia od sieci i komputera oraz konkursu dla szkół na plakat inspirowany tą tematyką.

 

Całość jest na bieżąco konsultowana merytorycznie z psychoterapeutami i terapeutami uzależnień. Do udziału w projekcie udało się także zaangażować w charakterze Ambasadora jednego z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych wśród młodych ludzi rapera – Wojtka Sokoła Sosnowskiego, co zwiększa szansę na dotarcie do tak wymagającej grupy, jaką jest młodzież. Sokół jest również współtwórcą koncepcji filmu i gra w nim jedną z ról.

 

Do udziału w tworzeniu scenariusza zaproszeni zostali także pisarz i dziennikarz - Jakub Żulczyk (którego felieton na temat niekontrolowanego korzystania z Internetu, opublikowany ostatnio w portalu Onet, jeszcze przed oficjalnym startem projektu rozpoczął liczne dyskusje wokół problemu) oraz zdobywca Fryderyka i  nagrody za najlepszy scenariusz do teledysku grupy WWO „W aucie” -  Kuba Łubniewski - w projekcie Wyloguj się do życia pełniący rolę reżysera i głównego operatora. Nad produkcją filmu czuwa jeden z największych i najbardziej doświadczonych polskich domów produkcyjnych – Film Produkcja (www.filmprodukcja.com).

 

Wyloguj się do życia to projekt realizowany przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych - FIRST. Jego celem jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia. Pierwszy etap finansowany jest z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. 

 

O kolejnych etapach projektu będziemy informować na bieżąco, a na początku października powstanie platforma komunikacyjna www.wylogujsie.org, gdzie znajdą się wszystkie aktualne informacje.